خانه | در مورد ما | خدماتپروژه های دانشجویی  |  مقالات کامپیوتری  |  طراحي  سايت | كاتالوگ الكترونيكي| شركتهاي عضو | نقشه سايت | لينكهاي مفيد | ارتباط با ما | درخواست نمونه پروژه ، سفارش پروژه جدید

««پروژه های برنامه نویسی»»

 پروژه های سی شارپ C#

پروژه های ASP.NET

پروژه های VB.NET

پروژه های ویژوال بیسیک 6

پروژه های Access

پروژه های ASP

پروژه های اسمبلی

پروژه های طراحی وب

پروژه های مولتی مدیا بیلدر

پروژه های فلش

پروژه های سی پلاس پلاس


««پایان نامه ها و مقالات»»
پروژه های کارآفرینی (1)
پروژه های کارآفرینی (2)

پروژه های مهندسی نرم افزار

پروژه های روش تحقیق

انواع پایان نامه هاي تمام رشته ها

گزارش کارآموزی تمامي رشته ها

مستند سازی و شیوه ارائه مطالب


««بخش اصلی»»
در مورد ما
خدمات قابل ارائه

شركتهاي سرويس گيرنده

طراحي وب سايت

طراحي كاتالوگ الكترونيكي

درخواست نمونه پروژه ها

ارتباط با ما


««سایر امکانات»»

سفارش پروژه ، درخواست قیمت

بانک مقالات و نشریات

تبادل لینک
انجمن بیتاسافت

نقشه سايت


همه چیز در مورد کاکتوسها

 کاکتوس ها گیاهان زیبائی هستند که در بیابانهای امریکا میروند . این گیاه در موقع که باران میبارد مانند اسفنج رطوبت را بخود جذب میکند و از آن در مواقعی که هوا خشک است، استفاده می نمایند. چون کاکتوس خود آب دارد، برای حیواناتی که در بیابان زندگی میکنند قابل استفاده است. اکثر کاکتوس ها خار دارند ولی لوتربوربانک دانشمند امریکایی توانسته است کاکتوس بی خار نیز پرورش بدهد. بوربانک که رد صلح جوئی بود اظهار امیدواری کرده است که روزی بشر نیز مانند کاکتوس تربیت شده و بی خار گردد.
کاکتوس کاکتوس سه بعدی کاکتوس
فروش کاکتوس گل کاکتوس
کاکتوس مکزیکی

تیره کاکتوس (Cactaceae) ، گیاهانی گوشتی ، دارای شکل ظاهری بسیار متفاوت با گلهای کاسه گلی ، واجد پرچمهای متعدد و افزایش یافته است و اقلا 5 برچه پیوسته به صورت تخمدان زیرین و تمکن کناری دارند. میوه سته و محتوی دانه‌هایی با جنینی کمانی و خمیده همراه با پریسیوم است. کاکتاسه‌ها معمولا گیاهان بیابانی و مخصوص مناطق کویری آمریکایی گرمسیری و بویژه مکزیک هستند. تیره کاکتاسه دارای 20 جنس و بیش از 1000 گونه است.
گل کاکتوس

اختصاصات دستگاه رویشی
گیاهانی گوشتی هستند که با محیط خشک بیابانی و کویری کاملا سازش یافته‌اند. در ساختار و بافتهای درونی ، اندامهای هوایی بویژه در ساقه ، سازمانی کامل برای ذخیره آب در سلولهای درشت خود دارند. ساقه متورم ، گوشتی آبدار این گیاهان فاقد برگ است و به جای آن خارهایی هستند که ظاهرا منشا برگی دارند.

اختصاصات دستگاه زایشی
گلها نرماده ، منفرد و غالبا بسیار درشت هستند و چون در فصل مرطوب و هنگام بارندگی ظاهر می‌شوند، بنابراین هیچگونه اختصاصات بیابانی یا کویری در آنها دیده نمی‌شود و غالبا منظم و کامل هستند. تعداد قطعات گل مانند کاسبرگ‌ها ، گلبرگ‌ها و پرچم ها همیشه نامشخص و همه آنها در امتداد یک مارپیچ قرار دارند. پرچه ها 4 یا 5 عدد و در امتداد استقرار مارپیچی سایر قطعات گل قرار دارند و علاوه بر پیوستگی با این قطعات با یکدیگر نیز متحد می‌شوند.
کاتالوگ کاکتوس
کاتالوگ کاکتوس
پرورش کاکتوس کاتالوگ کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان فاقد برگ و دارای خارهای بزرگ و ساقه های قطور هستند. این گیاهان بومی آمریکای جنوبی بوده و بیش از ۲۲هزار گونه از آنها شناسایی شده اند و به سه زیرخانواده تقسیم می شوند. تنها کاکتوس برگدار و برگ های شبیه برگ مرکبات به رنگ های متنوع دارد و گل های آن شبیه به گیاهان خانواده رزاسه است. این کاکتوس در خاک هایی متوسط تا معمولی با ph حدود ۹/۵-۷/۵ نگهداری می شوند و قلمه های ساقه این گیاهان به راحتی در ماسه ریشه دار می شوند.
کاتالوگ کاکتوس گلخانه فروش کاکتوس

ترکیب خاکی کاکتوس ها باید شنی رسی و درصد بیشتری از شن یا سنگریزه باشد. آبیاری آن نسبت به دیگر گیاهان منظم و با فاصله است و بسته به سرعت رشد، فصل، تعداد و فواصل آبیاری تنظیم می شود. کاکتوس ها در مناطق گرم و پرنور رشد می کنند زیرا بومی آمریکای لاتین هستند و به نور زیادی احتیاج دارند. تکثیر رویشی یا قلمه زدن عمده ترین تکثیر رویشی کاکتوس ها روش کاتینگ است قلمه زدن در کاکتوس به فصل بستگی دارد و بهترین فصل برای آن اوایل تابستان است. به طوری که آنها را در یک بسته سبک و محیط با رطوبت کافی با آبیاری منظم کشت می کنند. اما قبل از اینکه قلمه کاکتوس مخصوصا کاکتوس هایی گوشتی نظیر سرئوس ها وارد بسته هایی کشف شوند باید شیرابه گیاه را قطع کرد. برای انجام چنین عملی قبلا قطعات جدا شده یا قلمه های کاکتوس را به مدت چندین ساعت در معرض تابش مستقیم آفتاب در تابستان قرار می دادند تا اینکه جریان شیرابه قطع می شد و سپس اقدام به کشت آن می کردند. اما امروزه با توجه به اینکه ریشه دارکردن گیاهان در کمترین زمان حائز اهمیت است قلمه ها را در آب ولرم حدود ۴۵ درجه سانتی گراد قرار می دهند که در نتیجه جریان شیرابه قلمه ها قطع می شود سپس آنها را در بستر کاشت قرار می دهند.

<<<<<Back to Index of pics