خانه | در مورد ما | خدماتپروژه های دانشجویی  |  مقالات کامپیوتری  |  طراحي  سايت | كاتالوگ الكترونيكي| شركتهاي عضو | نقشه سايت | لينكهاي مفيد | ارتباط با ما | درخواست نمونه پروژه ، سفارش پروژه جدید

««پروژه های برنامه نویسی»»

 پروژه های سی شارپ C#

پروژه های ASP.NET

پروژه های VB.NET

پروژه های ویژوال بیسیک 6

پروژه های Access

پروژه های ASP

پروژه های اسمبلی

پروژه های طراحی وب

پروژه های مولتی مدیا بیلدر

پروژه های فلش

پروژه های سی پلاس پلاس


««پایان نامه ها و مقالات»»
پروژه های کارآفرینی (1)
پروژه های کارآفرینی (2)

پروژه های مهندسی نرم افزار

پروژه های روش تحقیق

انواع پایان نامه هاي تمام رشته ها

گزارش کارآموزی تمامي رشته ها

مستند سازی و شیوه ارائه مطالب


««بخش اصلی»»
در مورد ما
خدمات قابل ارائه

شركتهاي سرويس گيرنده

طراحي وب سايت

طراحي كاتالوگ الكترونيكي

درخواست نمونه پروژه ها

ارتباط با ما


««سایر امکانات»»

سفارش پروژه ، درخواست قیمت

بانک مقالات و نشریات

تبادل لینک
انجمن بیتاسافت

نقشه سايت


همه چیز در مورد عقرب ها

عقرب‌ها بیشتر در آب و هوایی گرم و شبها فعال هستند به این علت رعایت نکات ایمنی در مورد جلوگیری از عقرب گزیدگی بخصوص در مناطق گرمسیری و به هنگام تاریکی هوا اهمیت دارد مثل پوشیدن جوراب، شلوار و کفش مناسب، تکان کفش و لباس قبل از پوشیدن و غیره.

عقرب سیاه, black scorpion
نیش عقرب


از حدود 200 گونه متفاوت عقرب که در سراسر دنیا پراکنده می‌باشند فقط حدود 20 گونه آنها سمی هستند در میان آنها نوعی عقرب قرزم هندی کشنده‌ترین گونه می‌باشد که میزان کشندگی آن در ایالت‌های هند بین 40 تا 30 درصد گزارش شده است. زهر اکثر عقرب‌های سمی باعث نابودی گلبوهای قرمز خون می‌شود و در محل گزش نیز تغییر رنگ موضعی و تورم دردناک ایجاد می‌کند. گرچه بطور متناقص سم بعضی از انواع کشنده باعث علائم موضعی و تورم زیاد نمی‌شود ولی حتما باید توسط پزشک معاینه شده و با تزریق سرم ضد عقرب درمان شود، کودکان و افراد سالمند نیز نسبت به سم عقرب آسیب پذیرتر بوده و نیازمند توجه بیشتری می‌باشند.
علاوه بر آسیب به گلبول‌های قرمز، زهر عقرب علائم عصبی نیز ایجاد می‌کند که شامل بی‌قراری، تشنج، راه رفتن نامتعادل، آبریزش از دهان، حساسیت شدید پوست به لمس، انقباضات ماهیچه‌ای، درد شکم و کاهش کارکرد سیستم تنفسی می‌باشد که در اکثر موارد این علائم در عرض 48 ساعت فروکش می‌کنند.
در مورد عقرب گزیدگی باید شستشوی محل زخم با آب و صابون، بیرون آوردن و مسائل تزئینی و جواهرات، استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد و تورم مورد توجه قرار گیرد بدین منظور می‌توان از یک تکه یخ استفاده کرد ولی هرگز نباید اندام گرفتار را در آب یخ غوطه ور ساخت.

 

عقرب زرد

عقرب مناطق حاره ای

برش محل زخم نیز فایده‌ای در بر ندارد و باید از آن پرهیز شود و استفاده از مکنده هم بی مورد است، برای کاهش درد نیز از قرص استامینوفن می‌توان استفاده نمود ولی از آسپرین و ایپوبروفن باید پرهیز شود،‌ آنتی بیرتیک نیز کمک کنند. نمی‌باشد و در مجموع فرد عقرب گزیده باید به آرامش و خونسردی دعوت شده و اضطراب را از وی دور کرد.

عقرب پرورشی برای استفاده از سم
عثرب شکارچی تاریکیها
انواع عقرب, scorpion types


فرد مصدوم به هیچ وجه در طول مدتی که تحت نظر است نباید از مشروبات الکلی و یا داروهایی که فرد راگیج می‌کند مانند انواع خواب آورها استفاده کنند تام افراد عقرب گزیده حتی خفیف ترین انواع آن باید حداقل 24 ساعت در بیمارستان تحت نظر باشند.
هیزم، سنگ و هرگونه زباله از مجاورت محل زندگی باید زدوده شود، در هنگام تمیز کردن این مکانها باید از دستکش و وسایل حفاظتی دیگراستفاده کرد درز درها و پنجره‌ها و هرگونه شکافی در ساختمان باید مسدود شده تا از ورود عقرب به داخل خانه جلوگیری شود.
در آب و هوای خشک استفاده از کیسه و یا گونی‌های کرباس خیس در اطراف خانه سبب به دام افتادن عقربها می‌شوند، استفاده از آفت کشها و حشره‌کشها که با نابود کردن جانورانی که غذای عقرب محسوب می‌شوند می‌تواند بصورت غیر مستقیم باعث کاهش تعداد عقربها در محل زندگی شود و استفاده از مواد شیمیایی عقرب‌کش نیز مستقیما باعث نابود کردن عقربها می‌شود.

 

<<<<<Back to Index of pics