خانه | در مورد ما | خدماتپروژه های دانشجویی  |  مقالات کامپیوتری  |  طراحي  سايت | كاتالوگ الكترونيكي| شركتهاي عضو | نقشه سايت | لينكهاي مفيد | ارتباط با ما | درخواست نمونه پروژه ، سفارش پروژه جدید

««پروژه های برنامه نویسی»»

 پروژه های سی شارپ C#

پروژه های ASP.NET

پروژه های VB.NET

پروژه های ویژوال بیسیک 6

پروژه های Access

پروژه های ASP

پروژه های اسمبلی

پروژه های طراحی وب

پروژه های مولتی مدیا بیلدر

پروژه های فلش

پروژه های سی پلاس پلاس


««پایان نامه ها و مقالات»»
پروژه های کارآفرینی (1)
پروژه های کارآفرینی (2)

پروژه های مهندسی نرم افزار

پروژه های روش تحقیق

انواع پایان نامه هاي تمام رشته ها

گزارش کارآموزی تمامي رشته ها

مستند سازی و شیوه ارائه مطالب


««بخش اصلی»»
در مورد ما
خدمات قابل ارائه

شركتهاي سرويس گيرنده

طراحي وب سايت

طراحي كاتالوگ الكترونيكي

درخواست نمونه پروژه ها

ارتباط با ما


««سایر امکانات»»

سفارش پروژه ، درخواست قیمت

بانک مقالات و نشریات

تبادل لینک
انجمن بیتاسافت

نقشه سايت


همه چیز در مورد روباهها

 روباه جانوری از تیره سگسانان است. روباه تقریباً در همه جای دنیا زندگی می‌کند. روباه در نواحی قطبی در جلگه ‌های بی درخت شمال و دور نیز به سر می‌برد. در سراسر دنیا روباها به رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند. در بیابان‌های آفریقا و در خاورمیانه در کویرها ودر دشتهای خشک نیز روبا زندگی می‌کند. روباه سرخ در اروپا ، آفریقا ، ودر آسیا و آمریکای شمالی به سر می‌برند. همه روباهان سرخ ، سرخ نیستند.
روباه

روباه به رنگهای گوناگون روباه به رنگهای گوناگونی از سرخ پدیده طلائی تا قهوه‌ای شدید می‌باشند. برخی از روباهان موی سیاه خالص دارند. روباه سرخ ممکن است آنرا روباه نقره‌ای نامید. خطوط پوشش سرخ با خطوط سیاه روی پشت وشانه اش دارد. روباها در بعضی جاهای دنیا گاه وقتی در معرض خطر هستند از جانب شکارچیان. چون شکارچیان گاهی روباها را برای پوست پر موونرمش بدام می‌اندازند وشکار می‌کنند. همچنین در بعضی جاها روباهان را نیز برای پوستشان پرورش می‌دهند. پوشش روباه نقره‌ای مخصوصاً بواسطه پوستش با ارزش است. روباهان قطبی می‌توانند رنگ سفید یا آبی داشته باشند.

هر دونوع بواسطهٔ تغییر فصلهای سال تغییر می‌کنند. شبیه زمین اطراف آنها، روباه سفید در تابستان به رنگ قهوه‌ای در می‌آید وبه رنگ محیط اطراف خود در می‌آید. روباه آبی رنگ ، رنگش از آبی روشن تا آبی خاکستری وتا رنگ تیره تر در تا بستان در می‌آید. زیرا در نواحی بیابانی روباهان دیگر برنگهای محیط اطراف خود که خیلی متفاوت است، تا علفزارها وبیشه‌های بی درخت ،پشتخه‌ها ، ومیان صخره به سر می‌برند. مثلاً روباه خاکستری تقریباً درمیان صخره‌ها وبرگهای سایه دار جنگلها ظاهر می‌شود. روباه یک حیوان بسیار باهوش و در عین حال زیرک است.
 

روباه قُطبی در نواحی قطبی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می کند. اندازه بدن آنها بین چهل و شش تا شصت و هشت سانتیمتر است و اندازه دم آنها تا سی و پنج سانتیمتر می شود. روباه قطبی از معدود جانورانیست که می تواند در برف و یخ زندگی کند. آنها پاهای کوتاه و پرمو دارند و گوشهای آنها کوچک و تقریباً گرد است. این روباه ها از جوندگان کوچک، پرندگانی که بر روی زمین زندگی می کنند، باقی مانده غذای خرس قطبی و حتّی لاشه حیوانات تغذیه می کنند. سوراخهای پای تپّه ها و صخره ها پناهگاه های خوبی برای روباه ها می باشند ولی آنها در طول زمستان نمی خوابند و می توانند دمای پنجاه درجه زیر صفر را نیز تحمّل کنند.

شاه‌روباه یا روباه افغانی حیوانی است از جنس روباهان (Vulpes)، که در علفزارهای کوهستانی افغانستان و ایران و برخی نقاط دیگر خاورمیانه زندگی می‌کند. جثه آن کمی کوچک‌تر از روباه معمولی و در صورت، دو نوار سياه و مشخص دارد كه از چشمها به طرف بیرون امتداد يافته‌اند. طول بدن آن در حدود ۵۰ سانتیمتر است و کمیاب‌ترین روباه ایران به‌شمار می‌آید. موهای بدن آن انبوهند و دمی بسیار بلند و پرمو دارد.

شکل ظاهری مانند تمام روباه های که در کویر زندگی میکنند گوشهای بزرگی دارد تا گرما را از خود دور کند اما بر خلاف سایر روباه های کویر لایه های پوشیده شده از مو ندارد تا پنجه هایش را از شن داغ بیابان محافظت کند.دم آن تقریبا به اندازه بدنش هست و رنگ پوستش برنزه روشن و در زیر بدن سفید است و لکه ای سیاه نیز در نوک دمش دارد.ارتفاع این روباه از شانه تا زمین به ۳۰ سانتیمتر میرسد و طول سر و بدنش به ۴۲ سانتیمتر بالغ میشود.اندازه دم به ۳۰ سانتیمتر میرسد و وزنش از1.5تا ۳ کیلو گرم متغییر است.

تغذیه این روباه در مقایسه با سایر روباه ها بیشتر همه چیز خوار است.به میوه ها مانند انگور بی هسته و خربزهای رسیده که موقع برداشتشان است علاقه وافر دارد.به علاوه از حشرات موجود در بیابان نیز تغذیه میکند.

 تولید مثل این روباه نیز مثل سایر روباهها در اواسط زمستان جفت گیری میکند و طول دوره بارداری آنها ۵۰ تا ۶۰ روز میباشد که در پایان این دوره بین ۱ تا ۳ توله بدنیا می آید.روباه ماده تا ۲ ماه به بچه هایش شیر میدهد.بچه ها در ۸ تا ۱۲ ماهگی آماده تولید مثل میشوند.عمر این روباه ۴ تا ۵ سال است اما گزارشاتی حاکی از عمر ۱۰ ساله این روباه نیز شده است.

<<<<<Back to Index of pics